top of page

Rajdy konne zimą - czyli jazda w bajkowych krajobrazach!


Rajdy konne to moja pasja, która nie zna ograniczeń sezonowych. Nawet zimą, gdy większość osób wybiera inne formy aktywności na świeżym powietrzu, wciąż znajduję wiele zalet w jeździe konnej. Dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma powodami, dla których warto wsiąść w siodło również w mroźne dni.


A na koniec mały prezent! Przygotowałam dla Ciebie wygodną checklistę co zabrać na rajd konny zimą :)


Rajdy konne jak w bajce!


Zaletą rajdów konnych zimą jest piękno otaczającej nas przyrody. Krajobrazy pokryte śniegiem, drzewa i krzewy ukwiecone lodowymi kryształkami, cisza lasu - to wszystko sprawia, że czujemy się jak bohaterowie z bajki.


Wyobraź sobie biały puch pod kopytami i białą ścianę lasu przed Tobą. Drzewa kłaniające Ci się w pas. Jesteś jak księżniczka albo książe w tej bajkowej krainie. Podążasz dostojnie na swoim rumaku.


A teraz zobacz jak to wygląda na żywo :)Podczas przejażdżek konnych zimą, możemy podziwiać malownicze tereny na ośnieżonym tle, co jest niezapomnianym przeżyciem dla miłośników przyrody.


Wyzwanie i niepowtarzalne doświadczenie!


Zimowe rajdy konne to czasem prawdziwe wyzwanie. Chociaż wymagają większego przygotowania i dostosowania do warunków atmosferycznych, to są one niesamowicie satysfakcjonującym doświadczeniem.


Zimowe rajdy konne rozwijają naszą umiejętność radzenia sobie w trudniejszych warunkach - umiejętności, które najlepiej zdobywa się właśnie w tym czasie. Mokro, śnieżnie, ślisko i nieprzewidywalnie. Dlatego jako jeźdźcy musimy być bardziej czujni i elastyczni w naszych decyzjach.


Nauka jak utrzymać równowagę na śliskim podłożu czy jak radzić sobie z niskimi temperaturami to umiejętności, które mogą nam się przydać nie tylko w stajni, ale także w codziennym życiu.


Także to jak szybko robi się ciemno uczy nas często jazdy po ciemku. Uczy nas zaufania w relacji koń-jeździec.


Konie również odczuwają zmiany temperatury i często są bardziej skore do współpracy w chłodniejsze dni.


A do tego przebywanie na świeżym powietrzu, nawet w zimie, korzystnie wpływa na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Zimą powietrze też pachnie - mrozem, igliwiem, wiatrem.


Niezapomniane wspomnienia

A pamiętasz jak wtedy w styczniu na Warmii jechaliśmy i złapała nas śnieżyca? Ależ to był wtedy świetny peeling - lepszy niż u kosmetyczki!

Bywa i tak :) Ale to są właśnie te chwile, dla których rajdy konne zimą są niezapomniane. Bo czasem te trudniejsze momenty wspomina się bardziej.


A wiecie jak po takiej śnieżycy smakowała wtedy kolacja? Co by nie podali na ciepło to było niebo w gębie :D


Podsumowując, rajdy konne zimą mają wiele zalet


Jak widzisz rajdy konne zimą nie tylko korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również dnaą nam możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz spędzenia czasu w pięknej otaczającej przyrodzie.


Dlatego zachęcam wszystkich miłośników koni do przełamania zimowej stagnacji i wyjazdu na rajd konny nawet w najmroźniejsze dni. Przekonacie się, że warto!


To jak? Chcesz wybrać się na rajd konny zimą?


Przygotowaliśmy specjalnie na styczeń-luty wyjątkową ofertę ferii zimowych w siodle dla dorosłych.


Odbierz swój prezent!

Chcesz wiedzieć co zabrać na rajd konny zimą?

Zapomnij o zapominaniu i pobierz naszą wygodną checklistę.Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od stajni rajdowej Podlachia Horse Trails.

Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.


96 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page