top of page
Majówka 2025.jpg

Rajdowa Majówka 2025

Rajd konny dla dorosłych śladami lokalnej historii 

Odkryj z siodła małoznane historie pogranicza Mazowsza i Podlasia. 

Przeżyj niezapomnianą przygodę na grzbiecie pięknych koni, które przeniosą Cię w magiczny świat.

Ucieknij od stresu i pośpiechu życia miejskiego, delektując się spokojem i naturalnym pięknem podczas jazdy konnej.

Zapraszamy na niezapomniany długi weekend majowy podczas rajdu konnego dla dorosłych! Przygotowaliśmy czterodniowy program pełen jazdy konnej i zwiedzania lokalnych atrakcji z końskiego grzbietu.

 

W ramach tego wyjątkowego pakietu, będziecie mieli okazję spędzić cztery dni na wspaniałych koniach, odkrywając uroki okolicznej przyrody i miejsc ważnych dla lokalnej oraz narodowej historii.

 

Podczas rajdu zapewniamy pełne wyżywienie, odpowiednio zbilansowane i dostosowane do Państwa preferencji żywieniowych oraz uwzględniające ewentualne alergie pokarmowe. Nasza kuchnia z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia.

 

Noclegi zapewniamy w komfortowych warunkach z dostępem do łazienki. Po całym dniu w siodle konnym odprężymy się przy wspólnym ognisku wspominając przemierzone trasy. Wieczory pełne relaksu i odprężenia.

W ramach oferty zapewniamy:

1. Czterodniowy rajd konny po terenach historycznego Podlasia.

2. Bezpieczną i komfortową jazdę pod okiem doświadczonych instruktorów.

3. Noclegi w agroturystyce w komfortowych pokojach z własną łazienką oraz dostępem do wi-fi.

4. Pełne wyżywienie - 3 domowe posiłki dziennie oraz napoje (dostosujemy dania do preferencji żywieniowych).

5. Drobny upominek, który zostanie Ci wręczony jako pamiątka z tej wyjątkowej przygody.

Pełny program znajdziesz poniżej.

Pozwól sobie na chwilę oderwania od codzienności i zanurz się w pięknie natury, korzystając z radości jazdy konnej. Wykorzystaj długi weekend majowy na aktywny odpoczynek w towarzystwie wspaniałych koni i pięknych krajobrazów.

Zarezerwuj swoje miejsce już teraz, aby doświadczyć niezapomnianej przygody z jazdą konną i cieszyć się lokalnymi atrakcjami.

Zarezerwuj swoje miejsce!

  • 4-dniowy rajd konny śladami lokalnej historii

    3,875 Polish zlotys

Program pobytu 4-dniowej Majówki

Dzień 1 - środa 30. kwietnia 2024

Przyjazd do naszej stajni. Możliwy odbiór ze stacji kolejowej Sadowne Węgrowskie / Małkinia. Wspólna obiadokolacja i przywitanie z końmi. Na nocny udasz się do naszej agroturystyki, gdzie w komfortowych pokoju z łazienką będziesz mógł wypocząć po podróży.

 

Dzień 2 - czwartek 1. maja 2024

Możesz się wyspać :) Ok. godz. 8:30 zapraszamy Cię na śniadanie z lokalnych produktów. Ok godziny 10:00 ruszamy na pierwszy rajdowy dzień (ok. 5 godzin w siodle). Pojedziemy przez górki-dołki. Zobaczymy miejsce, w którym urodził się na początku XX w. bł ks. Edward Grzymała - lokalny bohater, o którym poczytasz w moim wpisie na blogu TUTAJ. W południe zatrzymamy się na w lesie na popas z domowym obiadem oraz świeżo parzoną kawę. A po południu udamy się na Wydmy Zielenieckie! Góra piachu w środku lasu! Na wieczór zjedziemy do stajni. Chwila na odpoczynek i regenerację. Na obiadokolację usiądziemy do biesiady przy ognisku. 

 

Dzień 3 - piątek 2. maja 2024

Po śniadaniu wraz z naszymi kopytnymi kompanami udamy się w podróż w czasie (rajd ok. 6 godzi w siodle). Trasa przebiega przez malownicze zapomniane sady w okolicznych lasach, które ukazują nam miejsca, w których niegdyś tętniło życie. Na wiosnę cieszą nas swoim słodkim zapachem i kolorami owocujących jabłoni, a latem cieszą smacznymi jabłkami prosto z drzewa zrywanymi z siodła.

Przez tą swoistą lekcję historii zaklętej w szumie drzew zaledwie po około 7 km dojedziemy do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Pracy i Zagłady w Treblince. Tutaj w latach 1941-1944 zwożono Żydów i Romów, m.in. po Powstaniu w Getcie Warszawskim. Zwiedzanie rozpoczniemy od Karnego Obozu Pracy Treblinka I, który funkcjonował od lata 1941 r. do końca lipca 1944 r. Przez obóz przeszło 20 000 więźniów, z czego około 10 000 zmarło lub zostało rozstrzelanych. Zobaczysz m.in. żwirownię - ogrom tego miejsca pokazuje ilu ludzi pracowało tutaj ostatkiem sił i w nieludzkich warunkach.

Po tych smutnych przeżyciach udamy się dalej na wschód leśną drogą odurzeni słodkim zapachem dzikiego bzu. Dojedziemy do wiosek ukrytych wśród pól, gdzie diabeł mówi dobranoc. Po tym dniu pełnym emocji wspólnie podzielimy się rajdowymi historiami przy wspólnej obiadokolacji, a następnie udamy się na odpoczynek. 

 

Dzień 4 - sobota 3. maja 2024

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienny rajd nad Bug (ok. 6 godzin w siodle). Dotrzemy tam przejeżdżając szlakiem obok Rezerwatu "Mokry Jegiel". To jeden z najcenniejszych fragmentów Puszczy Kamienieckiej pod względem przyrodniczym. Wypatruj gniazdujące tutaj bociany czarne i nasłuchuj słojki - zwanej Latającą Żabą ze względu na jej charakterystyczny świergot niczym żabi rechot.

Następnie wśród nadburzańskich łąk będziemy rozkoszować się przestrzenią, kolorami i zapachem traw w krajobrazie majestatycznego Bugu.

Przejedziemy od mostu w Broku, który od wieków łączył oba brzegi miniemy most kolejowy aż po nowy most w Małkini. Tutaj w bliskości Bugu zatrzymamy się na przygotowany odpoczynek z obiadem oraz popas dla koni.

 

W drodze powrotnej wśród łąk napotkamy powstałe ze starorzecza Bugu jeziorko Bużysko. Zbiornik był przez lata ogałacany z ryb przez miejscowych kłusowników, powołujących się na prawo do czerpania pożytków nadanych jeszcze ukazem carskim w 1863 r. w zamian za zasługi przy kopaniu kanału łączącego rzekę Treblinkę z Bugiem. Dzisiaj w tym miejscu usłyszymy wodne ptaki wśród przybrzeżnych zarośli, zobaczymy kaczki lądujące ślizgiem na tafli, a latem jeziorko pięknie ozdabiają lilie wodne urozmaicając krajobraz łąk.

Przejeżdżając przez wieś Prostyń wjedziemy na odcinek szlaku św. Jakuba. Zobaczymy Bazylikę Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny. Jej powstanie jest ściśle związane lokalną historią. W roku 1510 miejscowej wieśniaczce - Małgorzacie Błażkowej - objawiła się św. Anna, która poprosiła ją, aby na wzgórzu wybudowano kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. To niezwykłe wydarzenie dało początek lokalnym tradycjom.

Wieczorem przy gwarze wspólnych rozmów posilisz się ciepłym posiłkiem przy ognisku.

Dzień 5 - niedziela 4. maja 2024

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienny Leśny Zawrót Głowy (rajd ok. 6 godzin w siodle). Przez lasy, w których może spotkamy łosie, sarny albo ślady wilka, dojedziemy do wsi Stara Maliszewa, gdzie zobaczymy typowy dla Podlasia wysoki drewniany krzyż. Obok  stoją dwie kapliczki - stara drewniana prawdopodobnie z końca XIX wieku, a obok wzniesiona murowana kapliczka z 1934 roku. W jej wnętrzu stoi figura Chrystusa Gorejące Serce.

Następnie lasami dojedziemy do wsi Ugoszcz, gdzie zobaczymy kościół pw. św. Antoniego Padewskiego. Parafia ta powstała jeszcze w trakcie I Wojny Światowej, kiedy to 20 kwietnia 1918 roku podczas zebrania mieszkańców okolicznych wsi zapadła decyzja o budowie kościoła. Pierwszą mszę odprawiono tu rok później 20 kwietnia 1919 roku w zbudowanej drewnianej kaplicy pokrytej słomą. Obecny murowany kościół został zbudowany w latach 1929-1931.

Dalej przejedziemy przez rzekę Ugoszcz i rozległymi lasami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego dojedziemy do wsi Nowe Lipki. Zobaczymy tradycyjne domki opowiadające wiekowe historie. Wieczorem posilimy się domową kuchnią i będziemy wspominać przy ognisku.

Po powrocie do stajni zastaniemy poczęstunek, czas na relaks i odprężenie. Nie ma sztywnych godzin. Czas na wyjazd przyjdzie kiedy będziesz gotowy. Jeżeli wyjeżdżasz pociągiem to odwieziemy Cię na odpowiednią godzinę na stację kolejową.

Możliwy dodatkowy nocleg na poniedziałek.

 

Rajd przeznaczony dla osób dorosłych.

Wymagane umiejętności: swobodny stęp, kłus i galop w terenie.

TERMIN: 30. kwiecień - 4. maja 2024

CENA: 3875 PLN

Dopłata za dodatkowy nocleg ze śniadaniem: 140 PLN

Możliwość wykupienia obiadokolacji w dodatkowe dni w cenie 50 zł/os.

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie w agroturystyce (komfortowe pokoje z własną łazienką, dostęp do wi-fi).

  • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie, napoje).

  • Organizację 4-dniowego rajdu konnego.

  • Wynajęcie konia z rzędem. Dla każdego z Uczestników zapewniamy wygodne kulbaki rajdowe, ogłowia, sakwy.

  • Opiekę instruktora turystyki jeździeckiej.

  • Organizację popasów.

  • Drobny upominek.

  • Ubezpieczenie NNW uwzględniające sporty ekstremalne, w tym jeździectwo, i OC.

  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zarezerwuj swoje miejsce!

  • 4-dniowy rajd konny śladami lokalnej historii

    3,875 Polish zlotys

Zobacz nasze pozostałe rajdy konne

20230718_190817.jpg

Zapisz się na rajdowe wiadomości!

Bądź na bieżąco! Znajdziesz w nich nadchodzące terminy rajdów konnych, dalsze plany oraz rajdowe ciekawostki z historycznego Podlasia!

Świetnie! Niebawem otrzymasz od nas rajdowe wiadomości!

bottom of page